2024/07/30

„Žvėryno City“ projektui – aukščiausius tvarumo standartus patvirtinantis BREEAM sertifikatas

Nekilnojamojo turto bendrovės „RE Excellence“ sostinės Žvėryno rajone vystomam gyvenamųjų namų kvartalui „Žvėryno City“ suteiktas pirmasis Lietuvoje naujai statomo gyvenamojo pastato „BREEAM International New Construction“ sertifikatas, užtikrinantis, kad statinys atitinka tarptautinius tvarumo bei aplinkosauginius standartus.

 

BREEAM sertifikatas suteiktas „Žvėryno City“ projektui, kurį sudaro 7 korpusai, esantys adresu Paribio 12, 14 ir 16.

 

„Mūsų veiklos strategija – įgyvendinti aukščiausios kokybės projektus, kurie yra išskirtiniai ne tik unikaliais projektavimo sprendimais, atlikimu, lokacija, bet ir ilgalaike verte klientui. BREEAM sertifikatas reiškia kruopščią ir išsamią nekilnojamojo turto objekto analizę įvairiais pjūviais, padedančią giliau suvokti to objekto vietą aplinkoje. Kiekvienas daugiabutis pastatas yra atskira ekosistema su daugybe persipinančių techninių ir socialinių jungčių, todėl plėtotojui BREEAM padeda įvertinti ir numatyti tokios sistemos veikimo privalumus ir dinamiką, o būstą įsigijusiam gyventojui sertifikatas yra tarsi pasas, užtikrinantis aukščiausią gyvenimo kokybę šiandien ir didesnę vertę rytoj”, – pažymi „RE Excellence“  vadovas Andrius Voišnis.

 

„Tikiuosi, kad „BREEAM International New Construction“ įvertinimo suteikimas „Žvėryno City“ projektui bus puikus pavyzdys, kad iniciatyvą bei korporacinę atsakomybę aplinkosaugos srityje gali ir turi rodyti ne tik administracinių ar industrinių pastatų, bet ir gyvenamųjų būstų rinkos dalyviai. Gyventojai, susipažinę su vertinimo privalumais, galės rinktis tvaresnį būstą. Tikėtina, kad ilgainiui ir finansinės įstaigos, reaguodamos į ES Taksonomijos bei ESG tvarumo ataskaitų reikalavimus, suteiks parankesnes sąlygas tvarų būstą besirenkantiems pirkėjams“, – komentuoja „Žvėryno City“ BREEAM vertinimą atlikusios įmonės „SEES Group“ direktorius Kęstutis Kvietkauskas.

 

„Siekiant atitikti BREEAM kriterijus, šiame projekte ypatingą dėmesį skyrėme tvarioms gyvenimo sąlygoms. Užtikrinome saugias ir patogias prieigas, komfortiškas gyvenimo sąlygas, taip pat patrauklias privačias ir pusiau privačias lauko erdves, tokias kaip pakankamai erdvūs balkonai, terasos ir kiemeliai. Bendradarbiaudami su ekologe siekėme tvarios želdinių ekologijos ir naudojome sertifikuotas tvarias medžiagas, taip prisidėdami prie aplinkos apsaugos. Šis projektas yra puikus užsakovo ir projektuotojų komandos bendradarbiavimo pavyzdys – užsakovui išsikėlus ambicingus tvarumo tikslus, projektavimo eigoje jų nuosekliai laikėmės, todėl siekdami BREEAM tvarumo standarto nesusidūrėme su didesnėmis kliūtimis“, – sako Eiglė Liukaitienė, „Žvėryno City“ projektavusios įmonės „Vilniaus architektūros studija“ architektė.

 

BREEAM vertinimas skirstomas į kategorijas, kurioms keliami tam tikri reikalavimai: valdymas, sveikata ir gerovė, energijos vartojimas, transportas, vanduo, medžiagos, atliekos, ekologija, tarša. Kalbant apie gyvenamąją statybą, kaip didesnės svarbos išskiriami sveikatos ir gerovės punktai: ši kategorija orientuota į tiesioginį patogumą pastato naudotojui, nuo vidaus oro kokybės, apšvietimo reikalavimų iki reikalavimų pastato aplinkai.

 

„Žvėryno City“ daugiabučių namų kvartalas pastatytas sostinės Paribio gatvėje.  Čia pastatyti septyni namai su 313 butų, kurių plotas siekia nuo 21 iki 122 kv. m bei 15 komercijai skirtų patalpų, kurių plotas siekia nuo 21 iki 122 kv. m. Šio projekto vertė 50 mln. eurų.

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė. Plačiau apie tai: privatumo politikoje.